Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Cestou na praxi ...

Cestou na praxi ...Souvislá praxe prvního ročníku oboru Hotelnictví zavedla naše žáky na místa, kde se mnozí ocitli poprvé v životě. Jedna skupina právě tráví dva týdny v hotelovém komplexu v Nesuchyni, ostatní  se vydali do Harrachova do čtyřhvězdičkového hotelu Sklář společnosti Orea. 

Projet ale do Krkonoš bez zastávky by nebylo efektivní, zvláště pak, když je cestou tolik atraktivních míst. Školní Ford Tranzit tedy několikrát sjel z "hlavní", aby mohli žáci stát před rodným domem Antonína Dvořáka těsně pod zámkem v Nelahozevsi patřící Lobkowitzům. Další procházka vedla parkem na nádvoří zámku Veltrusy. 
Stejně tak nešlo nezastavit v Mělníce nad soutokem našich národních řek a na pozadí vidět horu Říp.  
V průběhu dalších kilometrů bylo možné z okénka vidět mnoho dalších míst jako zámek Stránov, viadukt v Jizerním Vtelně, Trosky, pivovar Svijany, skály Českého Ráje aj.
Po prvním týdnu praxe dorazila do školy z Harrachova fotka skupinky od Mumlavských vodopádů. Vyučující cestovního ruchu za ni totiž slíbil do předmětu jedničku. Druhá byla slíbena za foto ze stolu harrachovského Mamuta. Uvidíme, kolik jedniček nakonec přibyde :-)
Mgr. František Sajdl
 
Cesta Harrachov2.jpeg  Cesta Harrachov3.jpeg.jpg 
Cesta Harrachov1.jpeg.jpg  
Cesta Harrachov4.jpeg.jpg
Cesta Harrachov5.jpg
Cesta Harrachov6.jpg
Mumlava.jpg