Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Prohlídka Pražského hradu

Prohlídka Pražského hraduDatum konání:
10.1.2023

Žáci Č2.A měli v úterý 10. ledna 2023 možnost návštěvy Pražského hradu. V rámci třídního výletu jsme prošli všechna nádvoří a prohlédli si vnitřní prostory Pražského hradu, včetně úchvatného Španělského sálu. Průvodce všem předával bohaté informace spojené s historií i současným děním hradu. Prohlídka poté pokračovala v Katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha. V tomto nejvýznamnějším českém římskokatolickém kostele a dominantě Pražského hradu žáky svým odborným výkladem doprovázel Ing. arch. Petr Chotěbor. Ve vnitřních prostorách katedrály byla ke zhlédnutí mimo jiné Svatováclavská kaple a Královská hrobka českých králů v podzemí. Zážitkem vzbuzujícím silné emoce se pro všechny stala hudební ukázka hry na barokní varhany v podání Josefa Kšici, českého varhaníka a od roku 1999 regenschori ve Svatovítské katedrále. Na závěr exkurze žáci vystoupali do poschodí jižní věže, kde je zavěšen zvon Zikmund. S vahou asi 13,5 tuny a průměrem 2,56 je považován za největší český zvon. Velké zásluhy na realizaci tohoto výletu měl pan František Kamenický, za což mu velice děkujeme.

Ing. Zuzana Hořínková Kawanová

PH5.jpg   PH2.jpg  PH6.jpg

Další fotky z výletu naleznete ve Fotogalerii.