Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 1. místo za Hořký apríl

1. místo za Hořký aprílV rámci propagace naší školy a oboru sladovník – pivovarník jsem se přihlásili na Kadaňské pivní slavnosti konané v areálu Františkánského kláštera. Naším záměrem bylo prezentovat pivo uvařené v našem školním mikropivovaru v rámci výuky s žáky třetího, závěrečného ročníku a dostat naši školu do povědomí v širším regionu. Úplně jsme netušili, že k propagaci přidáme i trochu té „slávy“.

Návštěvníci festivalu dostali ke vstupence i dvě pivní zátky, které mohli hodit svému nejoblíbenějšímu pivu do boxu s názvem pivovaru a názvem piva. Pivovarů bylo 13 a pivních druhů 48. Se vší úctou k profesionální konkurenci a se školáckou slušností jsme přišli i na závěrečné vyhlašování. Třetí Safari pivovar Dvůr Králové umístěním nepřekvapil. Jejich vyladěná jedenáctka byla skutečně lahodná. Červený Vlk z Božího Daru nám udělal druhým místem velikou radost, protože  naší škole zajišťuje místo pro odborný výcvik. Šok ovšem přišel záhy, kdy za vítěze vyhlásili nás. Naše pivo Hořký Apríl se „trefilo“ do chutě největšímu počtu návštěvníků. Školní mikropivovar JIŘIN  tak nemohl udělat škole větší reklamu. Celá událost je umocněna tím, že se nejednalo o soutěž žáků nebo škol, ale naši žáci se neztratili v konkurenci „profíků“.

Mgr. František Sajdl

https://www.youtube.com/watch?v=QAFYDbmNQug

 

Kadaň1.jpg    Kadaň2.jpg    Kadaň3.jpg   

Kadaň4.jpg   Kadaň5.jpg