Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Na exkurzi ve sladovně

Na exkurzi ve sladovněDatum konání:
28.11.2023

Chráněné zeměpisné označení EU Chodské pivo®, vlastní humnová sladovna, unikátní ležácké sklepy z doby středověku, pivní lázně, to vše je rodinný pivovar Chodovar. Roku 1992 se vyčlenil ze skupiny Plzeňského Prazdroje.

Pro naši školu se stal Chodovar pravidelným terčem pro exkurze žáků oboru Sladovník - pivovarník, právě pro existenci tradičních humen. 

Ve dvou případech zde naši žáci měli možnost vykonávat pravidelný celoroční odborný výcvik.

Letošní cesta minibusem měla lehce dobrodružný nádech díky sněhové kalamitě a polomům. Nakonec jsme se ale bezpečně dostali tam i zpátky do města, ze kterého pochází chmel, který právě v Chodovaru k vaření piva používají.

Mgr. František Sajdl

CH2.jpg  CH1.jpg

                                                       CH3.jpg