Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Techmania Science Center, Sladovna Plzeň

Techmania Science Center, Sladovna PlzeňDatum konání:
15.11.2022

Ve třetím listopadovém týdnu se celkem 35 žáků školy účastnilo odborné exkurze v plzeňské Techmania Science Center.

Science center Techmania je experimentální stanice pro zvídavé. Představuje most mezi neformálním vzděláváním a populární turistickou destinací. Cílem Techmanie je pomáhat žákům nacházet a rozvíjet osobní vztah k vědě a technice a v obecné rovině objevovat možnosti lidského poznání. Science center nabízí stálé i putovní interaktivní expozice zaměřené nejen na matematika, fyziku, astronomii, chemii nebo biologii, ale i na problematiku výživy nebo světa filmu. Fyzika, chemie, matematika, astronomie či biologie jsou rovněž námětem populárně-vzdělávacích show a programů v laboratořích a dílnách.

Kromě samotné expozice Science Centra měli žáci možnost shlédnout 3D projekci „Jsme mimozemšťani“, která probíhala v Planetáriu. Další zajímavou součástí centra byl program ve 3D Cinema, gyroskop a demonstrace ohnivého tornáda.

Ing. Zuzana Hořínková Kawanová

 

Techmanie.jpg

 

Prazdroj – sladovna

S podporou krajského programu IKAP jsme využili dopravu ke vzdělávací exkurzi do sladovny plzeňského pivovaru Prazdroj. Podařilo se domluvit prohlídku jejich vlastní sladovny, která je mimo nabídku Visitor centre. Dostali jsme se za plného provozu do největší pivovarské sladovny v ČR, která využívá pneumatická sladovadla, tzv. saladinovy skříně. Setkali jsme se s velkým pochopením u vedení i zaměstnanců provozu, kteří dávali najevo, že jim záleží na výchově svých následníků v pivovarském oboru.

Mgr. František Sajdl

20221115_101842.jpg

Další fotografie z exkurze do sladovny naleznete ve Fotogalerii.