Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Exkurze do sladovny v Chodovaru

Exkurze do sladovny v ChodovaruDatum konání:
15.2.2022

Třetí únorový týden byl pro obor Sladovník – pivovarník ve znamení názornosti a možnosti praktického zdokonalení se v manuální zručnosti související s oborem. Nejprve učni dostali možnost v dílně žateckého pivovaru rozebírat a skládat naražeče, výčepní zařízení a chlazení. Následující den proběhla exkurze do humnové sladovny v pivovaru Chodovar v Chodové Plané. Zde nás provozní ředitel provedl celým provozem. Na humnech byl zrovna ječmen v různých stádiích „vývoje hromady“, starší várka se již sušila na hvozdu a v náduvnících se máčelo zrno, které teprve na humna čeká. Navázali jsme tak na týden starou návštěvu sila, kde jsme zhlédli vše, co procesu sladování předchází. Nakonec jsme prošli provoz pivovaru, kde se žáci setkali již s určitou raritou - použití stáčecích kohoutů při scezování piva.

Mgr. František Sajdl

Ing. Jiřina Camprová

Chodovar7.jpg

Další fotografie naleznete v Galerii.