Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Ukliďme Česko!

Ukliďme Česko!Datum konání:
3.4.2024

Do série akcí „HRDÁ ŠKOLA“ přispěla třída H2.A svou účastí v celonárodní akci Ukliďme Česko. Již druhým rokem se stala veřejným místním organizátorem. Z mimoškolních se nepřipojil nikdo, ale v pětihodinovém úklidu nás podpořila třída H1.B s TU Mgr. Jaromírem Hokrem.  Opět jsme prošli břehy řeky Ohře v délce 4 km, víceméně vedle trasy žatecké cyklostezky. Shromáždili jsme 15 pytlů odpadu všeho druhu o váze okolo 250 kg.  Stejně jako vloni skončilo naše úsilí opékáním buřtů na veřejném ohništi u lávky naproti koupaliště. Snad si dnešní účastníci vzpomenou v okamžiku, kdy se budou rozhodovat, jestli něco pohodlně odhodit, nebo spíše počkat na odpadkový koš či odpovídající kontejner.

Mgr. František Sajdl

20240403_081235.jpg

Fotografie z akce naleznete ve Fotogalerii.